İlçe ziyaretleri ve değerlendirme toplantıları kapsamında Valimiz Sayın Mesut YILDIRIM başkanlığında yapılan, “Azdavay İlçesi Değerlendirme Toplantısı”na, Azdavay Kaymakamı Sayın Ali GÜNER, Azdavay Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri CİVELEK, il ve ilçe müdürleri, mahalle ve köy muhtarları ile STK temsilcileri ve  vatandaşlar  katıldı.
Vali YILDIRIM: İlçeye üçüncü gelişim. Daha önce çeşitli nedenlerle bir araya gelmiştik. Ancak bu gelişimizde ilçemiz hakkındaki bilgileri, ilçemizin özelliklerini, tarihini, ekonomisini en yetkili ağızlardan Kaymakam ve Belediye Başkanımızdan dinleyeceğiz. Akabinde sizlerin bu konuda fikirlerini alarak yaşadığınız kentin, köyün sorunlarını sizlerin dilinden duymak istiyoruz. Biz 2017 İl Özel İdaresi programını ve diğer kurumların programlarını yaparken bu sorunlarınızı göz önüne alarak daha gerçekçi bir yatırım planı  oluşturmak istiyoruz.” dedi.
Kaymakamımız Sayın Ali GÜNER ve Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri CİVELEK’ten ilçenin genel durumu ve devam eden yatırımlar hakkında  brifing alan Vali YILDIRIM, ardından vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.
Azdavay-Çatak Kanyonu “Doğadan Engelsiz Yürüyüş Yolu Projesi ile Cam Teras Projesi’ hakkındaki görüşlerini de ifade eden Vali YILDIRIM; ilçenin geleceğinin turizmde olduğunu; ancak yatırımların iyi tetkik edilerek yapılması gerektiğini, düşünülmeden yapılan proje ve yatırımların büyük bir kısmının yarım kaldığını ifade etti.
Toplantıda; köylerdeki yol ve kanalizasyon, içme suyu sorunu, elektrik direklerinin yenilenmesi, ilçe devlet hastanesindeki uzman hekim ihtiyacı ile kamu kurumlarındaki personel ihtiyacına ilişkin talepler dile getirildi.
 
 
İSAY2 Galeri