Bugün milletçe, sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik duygularının doruğa ulaştığı bir Kurban Bayramını daha idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.
Kurbanın arkasında yatan mana ve hikmet bizi Allah’a yaklaştırmakta, insanlık ve merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamasıdır. Bizler; muhtaç ve yoksulu koruyan, komşusu açken tok yatmayı içine sindiremeyen, yüksek insani değerlerle kuşanmış, sabır, tevekkül ve sorumluluk bilinciyle donatılmış bir medeniyetin mensupları olarak günümüzde de zulme ve haksızlığa uğramış dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimiz için tüm dünyaya insanlık dersi vermeye devam etmekteyiz.
Bayram günlerinin sevincini akrabalarımızla, dostlarımızla, engelli, muhtaç ve kimsesiz vatandaşlarımızla, huzur evindeki yaşlılarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yaşamak, milletimizle buluşma, kaynaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini oluşturacaktır.
Mübarek Kurban Bayramı'nın tüm insanlığa barış, sevgi, kardeşlik, huzur, güven, birlik ve beraberlik getirmesini temenni ederken, bayram sevincimizin acıya dönüşmemesi, üzücü haberlerin yürekleri yakmaması için vatandaşlarımıza trafikte daha dikkatli olmalarını, kurallara uymalarını özellikle hatırlatmak istiyorum. Kutsal Hac görevini yerine getiren vatandaşlarımızın ülkemize sağ salim dönmelerini temenni ediyorum. 
Bu duygu ve düşüncelerle; tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en kalbî duygularla kutlar; kesecekleri kurbanlarının makbul olmasını, bu güzel bayram günlerinin sevinçlere, mutluluklara vesile olmasını diler, herkesin sevdikleri ile birlikte sağlık ve huzur dolu bir bayram geçirmesini temenni ederim.