İlk olarak Azdavay Kaymakamlığını ziyaret eden Vali KARADENİZ, burada Kaymakamımız Sayın Abdullah Huzeyfe ÇAKMAK, Azdavay Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri CİVELEK İl ve İlçe protokolü ile öğrenciler tarafından karşılandı.
75. Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokulu’nu da ziyaret eden Vali Karadeniz, öğrencilerin başarı durumları, okul geneli ve sınıflar hakkında bilgiler aldı. Vali Karadeniz derslere girerek, öğrencilere hedeflerinin neler olduğunu sorarak kendileri ile sohbet etti.
Engelli Dostu Milli Park Küre Dağları Projesi kapsamında yapılmakta olan ”Ziyaretçi Merkezi Restorasyonu ve Engelsiz Yürüyüş Yolu Parkuru” ile “Cam Teras” projeleri uygulama alanlarında da incelemede bulunan Vali Karadeniz; “Cam teras bölge turizmi açısından oldukça önemli ve ziyaretçi çekecek bir tesis olma niteliğinde. Bu tesisin ulaşımı ile ilgili yatırımların bitirilmesiyle, hem Kastamonu turizmine hem de ülkemiz turizminin hizmetine sunulmuş olacak” ifadelerini kullandı.
Daha sonra İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında Azdavay Belediye Düğün Salonunda; Azdavay, Pınarbaşı ve Daday köy ve mahalle muhtarlarıyla buluşma toplantısı gerçekleştirildi.
Kastamonu Valisi Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında düzenlenen toplantıya, Azdavay Kaymakamı Sayın Abdullah Huzeyfe ÇAKMAK, Azdavay Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri CİVELEK, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi TAŞ, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet YILMAZ ile İl ve İlçe kurum ve daire amirleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.
Muhtarlar toplantıda; sorun, talep ve şikâyetlerini direkt olarak Vali KARADENİZ ve  diğer ilgili il müdürlerine iletme fırsatı buldu.
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Valimiz Sayın Yaşar KARADENİZ yaptığı açıklamada; “Aslında bu toplantının yapılmasına ihtiyaç olan birçok neden var. Bu nedenlerden birisi yönetmiş olduğunuz köyünüzün en üst düzey yöneticisi sizsiniz. Tüm ihtiyaçların bir arada toplandığı bir, bilgi birikimine sahip merkez de sizsiniz. Dolayısıyla da bunları bizlere, kaymakamlıklara, belediyelere ve diğer kurumlara iletme açısından yaşanabilecek sıkıntıları, en aza indirmek ve o iletişim kanalını sağlam, ayakta ve hızlı bir şekilde işleyecek şekilde çalıştırmak. İkinci faydası tabi ki kamu kuruluşlarımız ellerindeki imkânlar ölçüsünde en iyisini yapmaya gayret ediyorlar. Ama yaptıkları ne derece yerine ulaşıyor ve istenen ölçüde kalite elde edilebiliyor mu işte bunun çıktıları da sizde. Dolayısıyla sizlerden bu bilgileri almış olacağız. Bugün daha çok sizleri konuşturacağız, sizleri dinleyeceğiz ve sizlerin isteklerini toplayacağız. Sizler taleplerinizi iletirken ilgili birimlerimiz not alacaklar ve toplantının sonunda kurum müdürlerimize, daire müdürlerimize, il müdürlerimize söz hakkı vererek, onların bu konularla ilgili yapmayı düşündüğü bir şeyler varsa onun cevabını veya konuyla ilgili farklı bir önerisi varsa almış olacağız.” ifadelerini kullandı.
Toplantıda talep edilen  Devrekani Çayı’nın temizlenmesi, köylerdeki elektrik direklerinin bakımdan geçirilmesi,  ilçelerde bulunan makine parkının yenilenmesi, grup yollarının düzeltilmesi, köylerdeki su problemlerinin giderilmesi, bozulan asfalt yolların yapılması  konuları,   ilgili İl Müdürleri tarafından cevaplandırıldı. 
Talepler hakkında bilgi alışverişi ve çeşitli istişarelerde bulunulan toplantıda Vali KARADENİZ tarafından belirtilen konuların yerinde incelenmesi ve gereğinin yapılması hususunda yetkililere talimatlarda bulunuldu.
 
 
 
 
İSAY2 Galeri