Azdavay Kaymakamlık ziyareti
 
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Karahasan’ın da katıldığı ilçe ziyaretinde, Kaymakamlık önünde Kaymakam Abdullah Huzeyfe Çakmak ve Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek’in karşıladığı Vali Vekilimiz Karadeniz’e yöresel kıyafetli öğrenci tarafından çiçek takdiminde bulunuldu.                 
 
Kaymakamlık makamında Abdullah Huzeyfe Çakmak tarafından kamu kurumlarının genel yapısı ile ilçe sosyal, kültürel ve ekonomik durumunun gösterildiği sunumda,  ilçe okullarındaki sınıflarda öğrenci sayılarının az olmasına dikkat çeken Vali Vekili Karadeniz, buradaki okul eğitim-öğretiminin,  özel okullarda verilen eğitimle benzerlik gösterdiğini belirterek,  bu durumun iyi bir fırsat olarak değerlendirilebileceğini söyledi.
                 
Adliye ziyareti
 
Vali Vekilimiz Sayın Karadeniz ve beraberindeki heyetle beraber Azdavay adliyesini ziyaret etti. Burada Cumhuriyet Savcısı Kadir Bahadır ile sohbet eden Vali Vekilimiz Karadeniz çeşitli konularda istişarelerde bulundu.                       
 
Adliye ziyaretinin ardından Azdavay Belediyesi’ni ziyaret eden Vali Vekilimiz Karadeniz, belediye önünde Belediye Başkanı Osman Nuri civelek ve belediye personeli tarafından karşılandı. Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek’ten ilçede yapılması planlanan projeler hakkında bilgiler aldı.
 
Şehit Sabri Çadırcı’nın ailesine taziye ziyareti
 
27.10.1993 tarihinde Hakkâri İli Çukurca İlçesi Üzümlü Jandarma Sınır Bölük Komutanlığı’na, PKK terör örgütü tarafından yapılan saldırı sonrasında çıkan çatışmada şehit düşen Şehit Sabri Çadırcı’nın baba evine taziye ziyaretinde bulunan Vali Vekilimiz Sayın Yaşar Karadeniz başsağlığı dileyerek, bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu ve devlet olarak kendilerine kapılarının daima açık olduğunu söyledi.
 
Çatak Kanyonu’nda inceleme
 
Vali Vekilimiz Karadeniz Küre Dağları Milli Parkı Çatak Kanyonu’nda incelemelerde bulundu. Orman Bölge Müdürü Hüseyin Dinçer’in de katıldığı incelemede; cam teras ve engelli yürüyüş parkurunu yerinde inceleyen Vali Vekilimiz Karadeniz, yetkililere projedeki aksaklıkların en kısa sürede giderilmesi talimatını verdi.
 
Efedağ Mermer ziyareti
 
Vali Vekilimiz Karadeniz, ilçede Başören Köyünde faaliyet gösteren Efedağ Mermer’in rehabilitasyon sahası ağaçlandırma çalışmasını inceledi.
 
Orman Bölge Müdürlüğü ile Efedağ Mermer arasında ortaklaşa yürütülen projede mermer sahasındaki hafriyatın döküldüğü 95 dönüm araziye gelir getirici 15 bin 800 fidanın dikildiği belirtildi.
 
İşletme ortağı Arif Gündağ’dan bilgi alan Vali Vekilimiz Karadeniz, yapılan ağaçlandırma çalışmalarını faydalı bulduğunu, mermer faaliyeti yapılarak bozulan alanın bu şekilde geri kazandırıldığından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Vali Vekilimiz Karadeniz ağaçlandırma sahasında çalışan işçilere başarı dileklerinde bulunarak ilçeden ayrıldı.
 
 
 
İSAY2 Galeri