Milletimizin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin sonucu olarak kurulan Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümü her yıl olduğu gibi bu yılda ilçemizde coşkuyla kutlandı.
        29 Ekim Pazartesi günü Kaymakamlık Makamında tebriklerin kabul edilmesinin ardından, Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenine Kaymakamımız Sayın Celal Nuri KOFOĞLU, Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri CİVELEK, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Adem UĞURLU, İlçe Emniyet Müdürü Sayın Şenol DEMİRATA, Şehit yakınları, Gaziler, Siyasi Parti temsilcileri, protokol mensupları, daire amirleri, öğrenciler, öğretmenler ve ilçemiz halkı katıldı.
       Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Kaymakamımız Sayın Celal Nuri KOFOĞLU ve Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri CİVELEK tören alanında bulunan öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. Kaymakam KOFOĞLU günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Öğrenciler tarafından şiirlerin ve yarışmada dereceye giren kompozisyonun okuması, yöresel oyunların sergilenmesinin ardandan, yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve tören geçişinin yapılmasıyla tören sona erdi.
 
 
 
İSAY2 Galeri