İlçemizde 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri halkımızın yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi. Etkinlikler 12 Temmuz Perşembe günü yaz Kur’an Kursu öğrencilerinin Merkez Camii’nde gerçekleştirdikleri Kur’an-ı Kerim okunması etkinliğiyle başladı.
13 Temmuz Cuma günü Cuma namazı öncesinde Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunmasının ve Cuma Namazının ardından halkımıza lokma tatlısı ikramı yapıldı.
15 Temmuz Pazar günü saat 12:00’de Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunması ve Öğle Namazını ardından halkımıza yemek ikramı yapıldı.
Saat 18:00’de Azdavay Çatak Kanyonu Cam Terasa bayraklık yürüyüş yapıldı. Ardından Cam Teras üzerinde İstiklal Marşı okundu ve bayrak gösterisi yapıldı.
Saat 20:30’da Hilmi Gökçen Konferans salonunda Anma Programı düzenlendi. Programa Kaymakamımız Sayın Abdullah Huzeyfe ÇAKMAK, Cumhuriyet Savcısı Sayın Kadir BAHADIR, Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri CİVELEK, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Adem UĞURLU, Protokol mensupları, Daire Amirleri ve vatandaşlarımız katıldı.
Programda Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardında video gösterimi ve Kaymakamımız Sayın Abdullah Huzeyfe ÇAKMAK ve Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri CİVELEK tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
Salon programının ardından 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti Belediye Çay Bahçesinde tutuldu. Nöbet boyunca tüm Türkiye’deki etkinlikler ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın konuşması canlı olarak sine vizyonla takip edildi. Program boyunca halkımıza yemek ve içecek ikramı yapıldı. Saat 00:13’da tüm Türkiye’de Selaların okunmasının ardından program sona erdi.
 
 
 
 
İSAY2 Galeri