Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ebediyete intikalinin 80. yılında ilçemizde anıldı. Anma Programına Kaymakamımız Sayın Celal Nuri KOFOĞLU, Belediye Başkanı V. Sayın İsmail DEMİRCİ, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Adem UĞURLU, İlçe Emniyet Amiri Sayın Şenol DEMİRATA, protokol mensupları, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve ilçemiz halkı katıldı.
Saat 09.00’da Atatürk büstüne Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasıyla başlayan anma töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Azdavay Belediyesi Eko Turizm Toplantı salonunda yapılan program ile devam etti.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan Eko Turizm Toplantı salonunda yapılan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, liseler arası kompozisyon yarışmasında 1. olan kompozisyonun okunması, video gösterimi, ortaokullar arasından düzenlenen şiir yarışmasında 1. Olan şiirin okunması ve oratoryo gösterisinin ardından, yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
         Kaymakam KOFOĞLU yapmış olduğu kapanış konuşmasında “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese ve siz katılımcılara teşekkür ederim” dedi.
 
 
 
İSAY2 Galeri