Türk Milletinin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği Milli Mücadelenin sonucu olarak kurulan Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümü her yıl olduğu gibi bu yılda ilçemizde coşkuyla kutlandı.
Cumhuriyetimizin 94. Kuruluş Yıl Dönümü 28 Ekim 2017 Cumartesi günü yapılan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı.
29 Ekim Pazar günü Azdavay İmam Hatip Lisesi kapalı spor salonunda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenine Kaymakamımız Sayın Abdullah Huzeyfe ÇAKMAK, Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri CİVELEK, Cumhuriyet Savcısı Sayın Kadir BAHADIR, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Adem UĞURLU, protokol mensupları, daire amirleri, öğrenciler, öğretmenler ve ilçemiz halkı katıldı.
  Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başladı. Kaymakamımız Sayın Abdullah Huzeyfe ÇAKMAK ve Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri CİVELEK tören alanında bulunan öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. Kaymakam ÇAKMAK günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması, yöresel oyunların ve koro dinletisinin sergilenmesinin ardından, yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve tören geçişinin yapılmasıyla tören sona erdi. 
 
 
 
İSAY2 Galeri