18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. Yıldönümü nedeni ile ilçemizde program düzenlendi. Düzenlenen programa Kaymakamımız Sayın Abdullah Huzeyfe ÇAKMAK, Cumhuriyet Savcısı Sayın Kadir BAHADIR, Belediye Başkanı V. Sayın Tahsin PAMİR, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Adem UĞURLU, Protokol mensupları, Daire Amirleri, Öğretmenler, Öğrenciler, Şehit Yakınları, Gaziler ve vatandaşlar katıldı. Çelenk sunma töreninin ardından program Azdavay 75. Yıl Cumhuriyet YBO salonunda devam etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasın ardından, ilçemizde yapılan şiir yarışmasında dereceye giren şiirlerin okunması, video gösterimi, ilçemizde yapılan kompozisyon yarışmasında birinci olan kompozisyonun okunması ve tiyatro gösterisi ile devam etti.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. Yıldönümü dolayısı ile öğrenciler arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilmesinin ardından program son buldu.
Programın ardından Kaymakam ÇAKMAK beraberinde Cumhuriyet Savcısı Sayın Kadir BAHADIR ve İlçe Jandarma Komutanı Sayın Adem UĞURLU ile birlikte Samancı köyündeki şehit ailesini ve şehit mezarını ziyareti etti.
 
 
 
 
 
İSAY2 Galeri